Jak chutná R5 ?

Jméno Karel Trojan je v českém rallyovém prostředí již dlouho tím, čemu se říká pojem. Kvalitní, byť bohužel sporadická závodnická přítomnost, ale především bohatá a tu a tam i velmi bouřlivá závodnická minulost. Naproti tomu nejnovější  speciál z Mladé Boleslavi – Škoda Fabia R5 – i přesto, že žije žhavou přítomností se už mezi ctiteli rally bezesporu stát pojmem stihla také. A jen škarohlíd by pochyboval o tom, že ji čeká i zářivá budoucnost. Krátké setkání Karla Trojana a boleslavské „erpětky“ u příležitosti Pražského rallysprintu mělo napovědět, zda by tato budoucnost mohla být společná…

Praha 2015 IMG_0106

d prvních metrů pátečního testu bylo zřejmé, že kdyby záleželo jen na pilotovi, není co ešit. „To auto je zkrátka F-A-N-T-A-Z-I-E. Neoťukávám se na nějakém letišti, hned jsme se rozhodli testovat na opravdu rallyovém úseku, takže mám respekt, ale přesto jedu hned rychle. A dokonce to i rychle vypadá, což vůbec nebývá samozřejmostí,“ komentoval s úsměvem své první minuty za volantem Fabie nadšený jezdec.

Jestliže krátký test byl lehkou ochutnávkou a pilot se nad kvalitami nářadí z dílen Raimunda Baumschlagera gurmánsky olizoval, tak sobotní závod na strahovském kopci byl tím pravým rautem, při kterém si mohl vybírat z bohaté nabídky jeho schopností. A označit Karlovo rozpoložení jako radost by bylo fatálním podceněním euforie, která z něj doslova sálala. Ani nová image zarostlého hrdiny „béčkových“ akčních filmů nedokázala skrýt jeho dětskou radost z vlastností „áčkového“ speciálu. „Mám Mikuláše, Vánoce a Velikonoce v jednom! Tady se sice spíše jen vozím a opatrně posunuju své limity odspoda, ale přesto  to postupuje ohromně rychle a je to navíc ohromná zábava. Hledání limitů rychlosti pro skutečné závody – tak to by byla výzva….!“, zasnil se zkušený jezdec, který kokpit Fabie R5 sdílel s Alešem Zázvorkou, kamarádem  a podporovatelem. O tom, že šlo kromě zábavného svezení i o pořádný kvapík svědčí fakt, že v konečném součtu časů pokořil v dané kategorii Trojana se Zázvorkou pouze Martin Kočí, dravý slovenský pilot, který vodí speciály kategorie R5 pravidelně po tratích Mistrovství světa.

Praha 2015  vbe_vb_003

„Všem mým partnerům ohromně děkuju za možnost vyzkoušet si „erpětku“ a mám pocit, že nám to spolu docela slušelo!“,  neskrýval Karel Trojan své pocity, zatímco se týmový kamión vydal směr Rakousko.

„Ale jestli to byla jen „fajfka“ v seznamu životních snů nebo něco víc? Na to se jen těžko hledá jasná odpověď…Ani nevíte, jak rád bych ji znal! Mimochodem – nevíte, kde je přesně ta schránka, do které se házejí dopisy Ježíškovi?“

Praha 2015  vbe_vb_010

1 odpověď na "Jak chutná R5 ?"

  1. Vít Kohutič napsal:

    Dobrý večer,

    můžeme dostat nabídku na Fabii R5, na rally bohemia,
    s kompletním servisem?. děkuji

Nechte váš vzkaz