Trojan na Krumlově + vyhlášení soutěže

Na tratích českokrumlovské soutěže tento rok panovaly vskutku extrémní podmínky. Zástupci týmu Korno motorsport, Karel Trojan a Petr Chlup se s nástrahami sice úspěšně vypořádali, ale oba si umí představit i lepší výsledek, než na jaký dosáhli.

Nutno podotknout, že letos Rallye Český Krumlov neukázala zrovna svojí nejvlídnější tvář. Ne každý se odvážil riskovat. Karel Trojan zde rozhodně patřil k těm opatrnějším.

trojan_kr1

Samotný jezdec k tomu říká: „Letošní Krumlov byl jednoznačně jednou z nejtěžších soutěží v mé soutěžácké kariéře. Sucho, mokro, déšť, který nebraly stěrače, kroupy, mlha v kombinaci s tmou a blátem, člověk nevěděl, co ještě přijde. Navíc hned na začátku jsme zvolili pneumatiky na suchou trať a přišla průtrž mračen,kterou ani nebraly stěrače… K tomu se ještě připojil drobný technický problém s turbem, který se nám bohužel podařilo odstranit až v nočním servisu. S novým autem jsem moc neriskoval, myslím,že se svou Evo9 bych v pátek jel rozhodně rychleji. Přesto jsme si v sobotu na Lipně odbyli i celkem slušnou krizi. Na vytočenou pětku v lese to nebylo moc příjemné. Byly ale i vložky, kde jsme se svezli pěkně, jako například sobotní ranní RZ a už zmiňovaný první průjezd Lipna. Jsem moc rád za každý kilometr s Fabií, protože je to pro mě neskutečný zážitek. A to, že to tentokrát bylo sakra těžké,to je prostě tak-taková je rally. Myslím, že i přes ty těžké podmínky jsme si to s Petrem užili.“

Navigátor Petr Chlup se připojuje: „Z mého pohledu byla soutěž parádní, plná zážitků a zkušeností. Předem je třeba předeslat, že si užívám každou minutu, kterou můžu strávit ve Fabii R5 a je lhostejné, zda je sucho, prší nebo padají kroupy. Myslím, že jsme beze zbytku naplnili naše nové „Jedu v klidu“ , neublížili autu a otestovali jeho chování za mokra jak na tvrdých tak také měkkých pneu, ověřili si schopnost nové světelné rampy prosvítit mlhu, zažili první technické závady nového vozu a tak. Krumlov je pro mne nejkrásnější a také nejtěžší soutěží v českém mistráku a vždy mám radost, když se ji podaří dokončit. Závěrem se obvykle děkuje partnerům, rodině apod., ale já musím poděkovat především Karlovi, že se do mise Fabia R5 pustil, uvedl ji v život a bez jeho obrovského úsilí bychom se takto krásně nesvezli.“

trojan_kr2

Kde se krásná Fabia R5 s Trojanem a Chlupem opět objeví, zůstává zatím s otazníkem. S jistotou však můžeme říct, že Karel s Petrem budou připraveni na startu Příbramské rally. Ještě před startem se Karel těší na to, že v shadedownu sveze výherce soutěže jeduvklidu.cz s Karlem Trojanem, kterého zítra vylosuje.

Soutěže se zúčastnila necelá dvoutisícovka Karlových fanoušků a team jeduvklidu.cz, který působil v servisní zóně v Českých Budějovicích, byl chvílemi doslova zahlcen žádostmi o registraci do soutěže. Do slosování jsou zařazeni všichni, kteří se registrovali buď prostřednictvím webových stránek jeduvklidu.cz nebo kteří vyplnili registraci v Českých Budějovicích v servisu.

Soutěž jeduvklidu.cz s Karlem Trojanem předčila naše očekávání a můžeme se dočkat šťastného výherce.

Losování proběhne 2.6.2016 v dílně Karla Trojana v obci Korno a my vám z něj pořídíme záznam, který zveřejníme na našich stránkách ewrc.cz.

 

Zatím žádné komentáře

Nechte váš vzkaz