Trojan s Dolečkovou na Šumavě šestí

O víkendu proběhl další podnik zařazený do seriálu MMČR a s jeho nástrahami se úspěšně vyrovnala i nově obsazená posádka reprezentující tým Korno Motorsport ve složení Karel Trojan, Marcela Dolečková.

Páteční prolog probíhal na notoricky známém okruhu v Čínově a nesl se ve znamení deště. Karel Trojan s Marcelou Dolečkovou na sedadle spolujezdce nasadili vysoké tempo a výsledkem jim byl třetí čas za Krestou a Pechem, kteří sváděli souboj o vítězství již od samého začátku. Navzdory velmi svižnému tempu nezapomínal Karel ani na diváky a krásné smyky rozehřívaly přihlížející prokřehlé a promoklé fandy.

To nejdůležitější se však odehrávalo v sobotu a v neděli, kdy na závodníky čekala hlavní porce ostrých kilometrů. Nově složená posádka se samozřejmě musela sehrát, což zejména v sobotu nebylo zcela bez problémů a tak se Karel s Marcelou výsledkově pohybovali mezi sedmým a desátým místem, kdy se neustále přetahovali o vteřinky s nestárnoucím Arazimem a rychlým Barvíkem.

Neděle však již byla celkem vydařená a dosažené časy dávaly tušit, že Karel opět nachází ztracenou sebedůvěru a Marcela se zabydluje v navigátorské sedačce rychlého Mitsubishi Lancer EVO IX. V neděli zajel Karel několik slibných časů a v žádné z RZ nebyl horší než šestý. Zároveň také v průběhu neděle odsunul za svá záda dosud šestého Jelínka a ve všech vložkách porazil před ním jedoucího Tarabuse s Puntem S2000, kdy rozdíl v cíli mezi oběma jezdci činil pouhých 8,8s.

Karel Trojan k odjeté soutěži říká: „Šesté místo v cíli je v danou chvíli dobrý výsledek a jsem s ním rozhodně spokojen. Pátek na okruhu nám celkem sednul a zajeli jsme třetí čas, sobota však už tak idylická nebyla. Počasí se sice umoudřilo, ale nějaký čas nám trvalo, než jsme se s Marcelou sladili. Nikdo (ani já) samozřejmě nepředpokládal, že to co jsme s Petrem Říhákem budovali pět let, se někdo naučí během několika odjetých RZ.

Já sám jsem zejména v sobotu opět necítil potřebnou jistotu a nejel jsem v obvyklé pohodě. V pomalých a technických pasážích samozřejmě problém nemám, ale v rychlých úsecích a v odbočeních bez únikových zón jsem stále trochu nesvůj a na časech je to pak znát. V neděli jsem jel o poznání uvolněněji a několikrát jsem si vyzkoušel i opravdové brzdění na hraně, což přineslo posun pořadím směrem vzhůru a celkem dobrý pocit z předvedeného výkonu.“

Marcela Dolečková k tomu uvádí: „Šumava s Karlem se mi opravdu moc líbila a byl to pro mne takový předčasný dárek k svátku. Nikdy bych nemyslela, že rozdíl oproti třídě A5, kde jsem dosud působila, může být tak veliký. Ve voze třídy N4 jsem sice již jela s Lumírem Firlou, ale tady jsme jeli ještě rychleji.

V sobotu jsem měla trochu problém odhadnout v jakém tempu číst diktát a tak se mi párkrát stalo, že jsem byla o něco napřed ze strachu, že něco přečtu později, než je potřeba. Časem jsem snad svoje navigování vylepšovala a v neděli to již dle mého názoru celkem klapalo. Dosažený výsledek je skvělý a já už se těším na další soutěž, kterou bych měla po boku Karla absolvovat.“

Fanouškům ještě prozradíme, že další soutěží, kde nově složený tým Korno Motorsport v sestavě Trojan, Dolečková budete mít možnost vidět je tradiční rally v Českém Krumlově a to již 22.–25. května.

trojans trojan2s

 

Komentáře nejsou povoleny.