Trojan se blýskl pěkným výsledkem

O uplynulém víkendu se v okolí Příbrami uskutečnil 36. ročník Rallye Příbram. Do bojů o nejvyšší příčky se zapojil i Karel Trojan navigovaný Petrem Chlupem s osvědčeným Mitsubishi Lancer EVO IX z dílen Korno Motorsport.

Od první rychlostní zkoušky se Karel držel na bodovaných pozicích, aby z toho v cíli bylo krásné páté místo absolutně a druhé místo ve skupině produkčních vozů. Cílem však prioritně bylo pěkně si soutěž užít a to se dosyta povedlo.

Karel Trojan k tomu uvádí:“S výsledkem jsem určitě spokojen, i když o ten vůbec nešlo. Šlo o to se pobavit, pobavit diváky, nic nezničit a dovézt auto celé a bez problému do cíle. To se nakonec povedlo na jedničku i přes pár drobných kriziček. Například hned na RZ1 jsem se nechal trochu unést, abych se z toho vzápětí poučil a snažil se jízdu zklidnit a zbezpečnit. Je znát, když člověk dlouho nesedí v závodním autě, hůř se pak hledá hranice mezi rychlou jízdou, kdy má jezdec auto pořád ještě pod kontrolou a tou, která už je nebezpečná.

Měli jsme i pár horkých chvilek mimo RZ. Nebylo mi zrovna příjemně, když jsem při pomalém najíždění do časovky z prvního servisu, omylem najel spolujezdci od Honzy Votavy, Frantovi Synáčovi, na nohu. Bylo to způsobeno souhrou náhod, moji i Frantovou nepozorností zároveň. Ukročil mi pod kolo zrovna když jsem najížděl ke stolku časové kontroly. Budiž mi omluvou, že posádka Votava, Synáč se v tu chvíli nacházela ve výsledkové listině před námi a každý bojujeme jak umíme. Přesto se Frantovi tímto ještě jednou omlouvám.“

Odvážím si opravdu pěkné zážitky z krásných příbramských vložek. Výsledný celkový dojem mi ale trochu pokazil opravdu až extrémní výskyt policie s radary jak při tréninku, tak při samotných závodech na přejezdech. Všichni víme, že to není aktivita jen policie a že si je někdo pozval a objednal. Nebudeme jmenovat. Vím, že je problém s penězi na zajištěni soutěže, ale přijde mi trochu ubohé je shánět tímto způsobem. Místo toho, aby se jezdec soustředil a koncentroval při psaní rozpisu, tak neustále sleduje tachometr, jestli náhodou místo 45 nejede už 55 km/h. Raději by jste měli pánové věnovat své úsilí lepšímu zajištění bezpečnosti soutěže. Například komunikaci se Správou a údržbou silnic a zajištěním toho, aby při tréninku nesekal traktor trávu v příkopech na RZ Jince a neštěrkovali RZ Vystrkov během a hlavně po tréninku. Myslím, že konkrétně tyto zmiňované věci k bezpečnosti soutěže vůbec nepřispívají.

Jinak rozhodně u mně převládají kladné pocity a strašně jsme si Příbramku užili. Děkuji všem fanouškům za fandění a kladné ohlasy, děkuji všem co nám pomohli k tomu, abychom mohli jet. Bylo to nádherné.“

Navigátor Petr Chlup k tomu říká: „Krásně jsme se svezli a doufám, že i diváci, kterých bylo kolem trati velké množství, si naše průjezdy pěkně užili. Jejich velká podpora dokonce vedla k tomu, že Karel na RZ 1, jak jsem s hrůzou následně zjistil z onboardu, nedbal na koncentraci a zdravil partu s praporem „Go Trojan go“ blikáním varovnými blinkry. Pak to má vypadat. Příbramskou soutěž mám moc rád a je pro mne svátkem zde startovat. Mnohočetné měření rychlosti policií a pořadatelem však osobně považuji za nedůstojné.“

Další ostrý start Karla Trojana je zatím v jednání a tak se budeme muset nechat překvapit, kdy a kde se zase objeví. Věříme, že to bude brzy a že bude opět rozdávat radost přihlížejícím divákům podél trati, jak to dobře umí. Třeba na Strahově?

Karel „Kolďák“ Koldovský

Zatím žádné komentáře

Nechte váš vzkaz