Bohemka bez Karla Trojana

Letošní závěrečný podnik MMČR – Rally Bohemia – se tentokrát bude muset obejít bez účasti Karla Trojana, který v průběhu roku nedobrovolně vystřídal několik spolujezdců a sezóna se všeobecně neodvíjela zrovna dle jeho představ.

Do bojů o poslední příděl bodů do hodnocení MMČR 2009 se chtěli zapojit i oba obvyklí členové týmu Korno Motorsport, Karel Trojan a Petr Řihák, leč okolnosti tomu nebyly nakloněny. Nedávno navrátivší se Petr Řihák, který delší dobu absentoval na tratích rychlostních zkoušek si minulý týden ozkoušel další ostrý start ve Šternberku, kde se však po RZ1 objevily vážné zdravotní problémy, které následně vedly až k odstoupení navigovaného Slávy Ducháčka i s Petrem Řihákem ze závodu. Je pravděpodobné, že tyto problémy souvisí se zraněními, utrpěnými loni na Slovensku při Rally Tatry, ale to nechť posoudí lékaři.

Každopádně jde o jeden z důvodů, proč se nakonec Karel Trojan rozhodl neodstartovat do Rally Bohemia. Za závoděním Karla Trojana nestojí žádný opravdu silný sponzor a z velké části si své závodění Karel hradí sám. Otázka financí je tak i vzhledem k médii donekonečna omílané finanční krizi na prvním místě. Neutěšená finanční situace dokonce vede Karla Trojana k tomu, že navzdory svému dosavadnímu přesvědčení přemýšlí o možnosti pronajímat svůj soutěžní vůz. Kdo Karla zná, ví, že by za normálních okolností nikomu svého plechového miláčka nepůjčil.

Sestavování rozpočtu na sezónu je čím dál tím složitější, a tak momentálně Karel Trojan s Petrem Řihákem ani neví, jak bude jejich rallyové působení v příštím roce vypadat. Petr Řihák se v současné době vydal po celé řadě lékařských vyšetření, která by měla potvrdit či vyvrátit jeho obavy o zdraví a Karel Trojan bude pravděpodobně hledat případného zájemce na pronájem svého soutěžního vozu.

 

20091015_bol220091015_bol1

Komentáře nejsou povoleny.